Twój Gabinet Kosmetyczny

Twój Gabinet Kosmetyczny

Często skóra pokazuje Tobie jak się czujesz czy jesteś zmęczona, może masz za dużo na głowie lub tryskasz energią i radością.
Jest to istotny wskaźnik dla Ciebie oraz ludzi wokół świadczący o Twoim balansie w życiu lub jego braku.


W tej sytuacji możesz sama wyciągnąć wnioski czy aby na pewno czujesz się sama ze sobą dobrze, lub może jakaś sfera twojego życia zasługuje na poprawę, wymaga głębszej analizy oraz podjęciu właściwych działań z Twojej strony.


Stres w ogromnej mierze wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu, a jego skutki widoczne są także na naszej skórze. Wpływ stresu na skórę nie jest jednorodny. Istnieje wiele różnorakich zmian na skórze wywołanych przez silne emocje. Dermatolodzy przede wszystkim wskazują tu na znaczne odwodnienie naskórka i zmianę kolorytu skóry.


Istotne jest także to, że w wyniku stresu na twarzy zaczynają pojawiać (utrwalać) się zmarszczki i to nie tylko dlatego, że w chwilach napięcia silnie uaktywnia się mimika. Głównie chodzi tu o wpływ wolnych rodników na skórę, które niszcząc włókna kolagenow – elastynowe, przyczyniają się do przyspieszenia procesu starzenia się skóry, a więc między innymi pojawienia się zmarszczek. Ponadto istnieje wiele badań potwierdzających, że długotrwałe napięcie nerwowe przekłada się na powstanie wykwitów trądzikowych.


Stres wywołuje trądzik w połączeniu z innymi czynnikami (np. genetyką, stylem życia, dietą, sposobem pielęgnacji, itp.). Taka korelacja bodźców bezpośrednio wpływa na pracę gruczołów łojowych i ilość wytwarzanego przez nią sebum, a oprócz tego także na proces keratynizacji, spowalniając rogowacenie obumarłych komórek naskórka (które w wyniku nagromadzenia zatykają ujścia porów, prowadząc do powstania zaskórników często przeistaczających się w krosty). 
Trądzik i stres to problemy, które często chodzą ze sobą w parze. Zatem co możesz zrobić aby Twoja skóra biła blaskiem ?


Picie wody i stałe dbanie o uzupełnianie płynów chroni Twoja skórę przed zmęczonym wyglądem. Pozwala także ujędrnić skórę nadając twarzy blask, o jakim marzyłaś.


Peeling jest najszybszym sposobem na dodanie blasku cerze. Usuwa on zrogowaciały naskórek, pobudza produkcję kolagenu i elastyny, przywraca cerze świeżość. Przy cerze tłustej, mieszanej i normalnej stosuj peelingi drobnoziarniste natomiast przy cerze wrażliwej, suchej i naczyniowej sięgnij po peelingi enzymatyczne.

Pamiętaj także o odpowiedniej ilości snu.