Twój Gabinet Kosmetyczny

Twój Gabinet Kosmetyczny

Dlaczego  wstydzisz się swoich zmarszczek? To tak jakbyś wstydziła się tego, że prowadzisz swoje życie w taki sposób a nie inny. Twoja skóra to odzwierciedla.

To, w jakim tempie starzeje się Twoja skóra, zależy od tego czy żyjesz w zgodzie z samą sobą i czy pragniesz być wyedukowana w zakresie dbałości o skórę, a przede wszystkim czy uznasz to za prawdę.

Szczególnie uważaj na stres, dym tytoniowy, bo pod ich wpływem tworzą się w skórze wolne czyli niesparowane, aktywne cząsteczki tlenu, odpowiedzialne za wiele destrukcyjnych procesów, w tym niszczenie lipidów i białek w błonie komórkowej skóry. W następstwie tego procesu uszkadzane zostają enzymy komórkowe, mające wpływ na pracę kolagenu i elastyny, co z kolei przyspiesza destrukcję obu tych włókien.

Skóra poddawana działaniu wolnych rodników starzeje się szybciej,

Podrażnienie (np. agresywnymi, wysuszającymi kosmetykami) również może przyśpieszać starzenie. Powstają ubytki w płaszczu lipidowym, a wtedy skóra wystawiona jest na działanie słońca i wolnych rodników.

Powstawanie zmarszczek i starzenie się skóry nie może być całkowicie zatrzymane. Można natomiast wyraźnie spowolnić objawy. Do substancji spowalniających starzenie się naszej skóry należą:

Witamina A oraz jej pochodne (retinoidy) – pobudzają odbudowę komórek skóry.

Hydroksykwasy – wspomagają procesy odnowy skóry oraz mechanizmy regeneracyjne.

Przeciwutleniacze – usuwają wolne rodniki, które stanowią jedną z przyczyn starzenia się skóry i całego organizmu.

Kwas hialuronowy – to substancja, która wiąże wodę w tkance łącznej. Wypełnia przestrzenie między włóknami kolagenowymi oraz zapewnia elastyczność i jędrność skóry.

W gabinecie zapytaj o zabiegi które zawierają powyższe substancje.

OdpowiedzPrzekaż dalej