Twój Gabinet Kosmetyczny

Twój Gabinet Kosmetyczny

Co zatem możesz zrobić, aby Twój kod genetyczny był w prawidłowym stanie? Zależy to od jakości życia. Jakość życia  to higiena  ciała i ducha, a przede wszystkim zdrowe, naturalne i ekologiczne żywienie. Starzeniu sprzyja obecność w organizmie nadmiaru wolnych rodników.

Dlatego dobrze gdy spożywasz produkty, które eliminują te toksyczne cząsteczki. Takimi substancjami są m. in. owoce o kolorze fioletowym i czerwonym.

Wiedząc ile razy komórka macierzysta może skutecznie się podzielić znając ilość komórek i ich średnią  zdolność do przeżycia , naukowcy obliczyli, ze w warunkach tzw. Homeostazy, to znaczy równowagi wewnętrznej, nie będąc narażonym na działanie czynników  zewnętrznych, człowiek powinien żyć ok 120 lat. Wiek ten należy rozumieć jako maksymalna możliwą do osiągnięcia długość życia człowieka.

Jeżeli średnio żyjemy ok 80 lat, to znaczy że coś nam odbiera 1/3  naszego życia !!! Coś powoduje że nasze komórki  nie dożwają zaprogramowanej dla nich długości  życia że tracą  swoją funkcjonalność i obumierają wcześniej niż powinny. 

Niektórzy naukowcy obarczają wolne rodniki winą nawet 80 % wszystkich uszkodzeń naszego ciała. Dlatego bądź świadoma i przed dokonaniem wyboru czy dany produkt spożywczy jest zdrowy pomyśl dwa razy i wybierz tą właściwą decyzję, którą znasz !

Korzystaj z prostych rozwiązań które znasz . Sen na piękno to nie przenośnia!

 Sen naprawdę czyni Cię piękniejszą. Zadbaj o skórę  także w nocy, wybierając poszewki satynowe albo jedwabne. Te uszyte z bawełny powodują nadmierne tarcie. Konsekwencją jest wolniejsza produkcja kolagenu, a więc szybsze starzenie się skóry. Jeśli dodatkowo masz tendencję do trądziku, zmieniaj pościel co tydzień, żeby uniknąć zanieczyszczania skóry.