Twój Gabinet Kosmetyczny

Twój Gabinet Kosmetyczny

Masaż na sucho
Masaż szczotką z naturalnego włosia ma same zalety – ujędrnia skórę, zmniejsza cellulit, pobudza krążenie, redukuje stres i oczyszcza organizm z toksyn. Szczotkowanie pobudza do wzmożonej pracy układ limfatyczny, który odpowiada za usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii. Ma działanie detoksykacyjne – komórki są stymulowane i poprawia się krążenie krwi, dzięki czemu toksyny są szybciej wydalane z organizmu. Jak wiadomo masaż ciała działa odprężająco i pomaga zredukować stres.

W trakcie masażu szczotką złuszczamy martwy naskórek pozostawiając promienną i świeżą skórę. Szczotkowanie ciała to świetny sposób na pomoc w walce się cellulitem. Masaż pozwala na rozbicie tkanki tłuszczowej w problematycznych miejscach ciała i jej równomierne rozłożenie. Dzięki temu skórka pomarańczowa staje się mniej widoczna. Szczotka działa jak peeling, dlatego skóra staje się gładka, napięta i jędrna, dodatkowo po peelingu skóra ma większą zdolność wchłaniania się aplikowanych na skórę kosmetyków.

Jak wybrać szczotkę?
Szczotka do masażu powinna być wykonana z naturalnego włosia, które nie będzie za twarde. Ważne żeby miała ergonomiczny i wygodny kształt oraz dobrze leżała w dłoni. Jeśli będziesz szczotkować również plecy możesz wybrać szczotkę z długą rączką, która na pewno ułatwi masaż.

Jak to robić?
Przede wszystkim skóra musi być czysta i sucha, nieposmarowana żadnymi balsamami ani olejkami. Przy masażu obowiązuje zasada ruchu z dołu ku górze. Zaczynamy od stóp i przesuwamy się na łydki i uda. Brzuch masujemy delikatnymi ruchami kolistymi. Masaż rąk należy rozpocząć od dłoni, następnie kierować się ku ramionom, aż do szyi. Jeśli chodzi o okolice biustu należy uważać i pamiętać, że ta partia jest szczególnie delikatna, najlepiej wykonywać jedynie subtelne, okrężne ruchy.
Po zakończonej sesji szczotkowania, która trwa kilka minut, należy wziąć prysznic i posmarować ciało odżywczym balsamem lub olejkiem.
Zabieg szczotkowania ciała można powtarzać codziennie i daje świetne rezultaty.

Wypróbuj i ciesz się efektami – zrób coś dla swojego ciała !