Twój Gabinet Kosmetyczny

Twój Gabinet Kosmetyczny

Endermologiczny Masaż Próżniowy – co to takiego?

Zacznijmy więc od początku…

Celem masażu próżniowego jest zredukowanie cellulitu, usprawnienie krążenia limfatycznego oraz przywrócenie wymarzonej sylwetki. Dodatkowym atutem zabiegu jest wysmuklenie ud i pośladków, wygładzenie skóry czy też poprawa samopoczucia.

 

W jaki sposób wykonywany jest masaż?

Zabieg wykonywany jest urządzeniem Primelle, które wyposażone zostało w wysokoobrotową turbinę. Duża moc oraz stałe podciśnienie pozwalają na dotarcie do najgłębszych tkanek bez uszkodzenia ich. Jednak to tylko jedna z nielicznych zalet zabiegu!

Primelle to urządzenie wyposażone również w ergonomiczną głowicę zapewniającą bezbolesne oddziaływanie na skórę.

W praktyce masaż przypomina nic innego jak „odkurzanie” ciała. Jest to także najpopularniejsza nazwa zabiegu używana wśród klientek. Ponadto każda osoba decydująca się na masaż próżniowy musi posiadać odpowiedni strój (który można wykupić w salonie), aby nie doszło do uszkodzenia skóry.

Co ważne – masaż próżniowy z wykorzystaniem urządzenia Primelle niesie za sobą zarówno skutki estetyczne, jak i terapeutyczne.

 

Przeciwskazania dotyczące zabiegu

Endermologicznemu masażowi próżniowemu nie powinny poddawać się osoby cierpiące na choroby nowotworowe. Jeśli kobieta jest w ciąży lub w trakcie miesiączki również należy zrezygnować z zabiegu. Kolejnymi, a jednocześnie bardzo ważnymi przeciwskazaniami są: choroby układu krwionośnego, przepuklina, wszelkiego rodzaju stany zapalne oraz epilepsja.

Warto więc przed poddaniem się masażowi skonsultować się z wykwalifikowaną osobą, która dokładnie odpowie na wszystkie Twoje pytania oraz wątpliwości.

 

Jak często należy korzystać z masażu, aby poprawić wygląd skóry?

Już po pierwszym zabiegu można odczuć poprawę ogólnego samopoczucia. Uczucie „ciężkich nóg” również powinno zostać zredukowane. Jednak, aby uzyskać oczekiwany efekt należy udać się na masaż co jakieś 4 lub 6 dni. Warto pamiętać także o tym, że im więcej zabiegów zostanie wykonanych tym efekt będzie dłuższy, a przede wszystkim bardziej widoczny!