Twój Gabinet Kosmetyczny

Twój Gabinet Kosmetyczny

Dzisiaj o biotynie dwa słowa. Opierając się na naukowych informacjach można by wysnuć tezę, że biotyny potrzebuje niewiele osób, bo niewiele jej jako ludzie potrzebujemy. 

Jednak, jeśli jej nie przyswajamy (nie produkujemy) to może oznaczać, że nasz układ pokarmowy nie wytwarza specjalnego enzymu. Niby nic, bo cóż to tam jeden enzym przy całym układzie pokarmowym. 

Ale nie będziemy tu rozkminiac całego organizmu.

BIOTYNA

Biotyna, czyli Vitamina B7 jest jednym z wielu związków, których potrzebujemy dla naszego zdrowia. Nawet jeśli niewiele to jej niedobór powoduje poważne konsekwencje 

  • Estetyczne: wypadanie włosów, ich matowienie i osłabienie, rozdwajanie paznokci, łuszczenie się skóry czy rumień.
  • Zdrowotne: anemie, apatię, zanik funkcji nerwowych, zaburzenie orientacji, drętwienie skóry…

Czasem pytamy o dietę i słyszymy – ja się super odżywiam….

DLACZEGO JEJ BRAKUJE?

I co z tego, jeśli organizm nic z tego nie ma. Dlaczego? Bo nasze komóreczki otrzymują pożywienie dopiero kiedy układ pokarmowy przetworzy to co zjemy. Kiedy mikroflora jelitowa jest zubożona przyswajanie, przetwarzanie, wchłanianie są również upośledzone. Dlatego tak dużo osób zauważa choćby nadmierne wypadanie włosów, a pod mikroskopem widać mizerniutki stan cebulek.

Ktoś, kto mówi, że mało osób potrzebuje biotyny jest w wielkim błędzie. Może kiedyś tak. Dzisiaj, kiedy ogromna ilość kobiet stosuje antykoncepcję to statystyki publikowane w ubiegłym stuleciu diametralnie się zmieniają. Antykoncepcja hormonalna utrudnia przyswajanie witamin z grupy B.

Kolejna rzecz – antybiotykoterapia. Ta stosowana bez osłony 40 – 30 lat temu poczyniła silne spustoszenie flory jelitowej u obecnych 30-40 latków i nie tylko. Podczas antybiotykoterapii ginie mikroflora wytwarzająca biotynę w jelitach. U osób po antybiotykoterapii stwierdza się niedobór enzymu biotynidazy, czyli enzymu, który decyduje o odpowiednim stężeniu biotyny w surowicy krwi. W takich przypadkach konieczna jest suplementacja. Palacze papierosów i osoby spożywające alkohol też powinny o tym pamiętać.

Musimy też pamiętać o tym, że suplementacja to minimum 8 miesięcy stosowania produktów bardzo wysokiej jakości i dobrze przyswajalnych, żeby organizm się w jakiejś części odbudował.  
Niedobory biotyny nie są jedynym powodem wypadania włosów, dlatego warto zadbać o siebie kompleksowo.


Dlatego w przypadku wypadających włosów nie ma co czekać na to, aż pojawi się większy problem łysienia i skorzystać z zabiegu mezoterapii uzupełniającego miejscowo niedobory i poprawić metabolizm skóry.

Konsultacje trychologiczne: Tel. 731703800