Twój Gabinet Kosmetyczny

Twój Gabinet Kosmetyczny

Z roku na rok do gabinetów medycyny estetycznej zgłasza się coraz więcej osób. Ceny zabiegów stały się bardziej przystępne co sprawia, że korzystają z nich już nie tylko celebryci. Bardziej akceptowalna stała się również sama medycyna, która oprócz skutecznego zachowania młodego wyglądu pozwala nam na pozbycie się mankamentów. Po podjęciu decyzji o pierwszej wizycie warto pomyśleć na co zwrócić uwagę i jak się do niej przygotować.

Czy to już ten czas?

Na to pytanie odpowiedź jest jasna – nie istnieje ŻADNA granica wiekowa. Odpowiedni moment to ten, w którym pojawia się potrzeba specjalistycznej konsultacji. Najczęściej pierwsza wizyta przypada około trzydziestego roku życia, ponieważ właśnie wtedy najczęściej zauważamy zmiany na swojej skórze, która powoli zaczyna tracić elastyczność oraz pojawiają się pierwsze zmarszczki. Oczywiście nie jest to standard. Na wizytę u specjalisty decydują się też osoby młodsze, które maja poważniejsze problemy skórne typu blizny potrądzikowe sprawiające dyskomfort i brak akceptacji swojego wyglądu. Nie ważne ile masz lat, najistotniejsze jest to co nakłania Cię do tej wizyty.

Jak wybrać „swojego” specjalistę?

Jako kryterium wyboru specjalisty często i słusznie stawiane są jego kwalifikacje. Jeśli poszukujesz lekarza medycyny estetycznej warto sprawdzić czy na stronie internetowej gabinetu zostały zamieszczone certyfikaty potwierdzające nabycie konkretnych umiejętności, jeśli nie, możesz zapytać o nie również podczas wizyty. Najlepszą wizytówką lekarza jest również oczywiście słowne polecenie od osoby, która już korzystała z jego usług. Pamiętaj, że najważniejsze jest doświadczenie i profesjonalne podejście do wykonywanej pracy.

Jak się przygotować?

Wybierając się na pierwszą wizytę u lekarza medycyny estetycznej bardzo ważne jest zebranie informacji dotyczących swojego stanu zdrowia, przebytych chorób, leków, które przyjmujemy, zabiegów wykonywanych w salonie kosmetycznym oraz ewentualnych używek. Podczas wizyty w gabinecie warto kierować się zasadą „szczerość ponad wszystko”. Nasz wywiad z lekarzem ma ogromny wpływ na efekt końcowy ewentualnego zabiegu. Celowe zatajanie ważnych informacji w sferze zdrowia może mieć negatywny wpływ nie tylko na skuteczność zabiegu ale również na nasze zdrowie, które może ucierpieć przez powikłania po zabiegowe.

Plan zabiegowy i przeciwwskazania

Po dogłębnym zapoznaniu się z problemem i oczekiwaniami pacjenta, lekarz wybiera te zabiegi, które w jego przypadku będą najbardziej odpowiednie i skuteczne. Lekarz opracowuje indywidualny plan terapii oraz wraz z pacjentem ustalają harmonogram wizyt. Jeśli nie ma przeciwwskazań, a pacjent wyraża gotowość już podczas pierwszej wizyty wykonywany jest jeden z zaplanowanych zabiegów.

Obowiązkiem lekarza jest poinformowanie pacjenta o przeciwwskazaniach oraz przedstawienie techniki oraz sposobu przeprowadzenia zabiegu.

Specjalista ds. medycyny estetycznej w Klinice Urody Lucyna Day Spa : Dr Mariusz Kaczorowski

  • Dyplomowany lekarz medycyny estetycznej- z medycyną estetyczną związany od wielu lat.
  • Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej.
  • Absolwent Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Warszawie.
  • Szkoleniowiec i trener w zakresie nowoczesnych technik medycyny estetycznej.
  • Specjalizuje się w bezoperacyjnych i laserowych /laser CO2/ korektach defektów estetycznych twarzy i ciała.
  • Wykonuje zabiegi zapobiegające przedwczesnemu starzeniu się skóry i propaguje profilaktykę przeciwstarzeniową.

Możliwość zapisu na wizytę lub konsultację pod numerem telefonu: 731703800